LKS istorija

2018 M. lapkričio 24 d. (šeštadienį)   11.30 val. visuotinis narių susirinkimas neįvyko.

Susirinko per mažas narių skaičius. Pagal galiojančius asociacijos Įstatus, šaukiamas pakartotinis narių susirinkimas 2018-12-08 . Darbotvarkė išlieka ta pati : 1. Asociacijos Pirmininko rinkimai. 2. Asociacijos Valdybos rinkimai. 3. Revizoriaus rinkimai ir kiti klausimai.

2018 M. RUGPJŪČIO 10 -11 D. vyko XII Tarptautinis kalvystės simpoziumas “Keturi vėjai”

"Keturi vėjai 2018"

“KETURI VĖJAI 2018”

Tarptautinis kalvystės simpoziumas “Keturi vėjai” šiais metais nebuvo viešas renginys, kaip klaipėdiečiai ir miesto svečiai buvo įpratę. Rugpjūčio 10-11 dienomis penkiolika kalvystės amato meistrų susitiko “Lino kalvėje” Klaipėdos rajone. XII tarptautinio kalvystės simpoziumo “Keturi vėjai 2018” dalyviai iš Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos nukaldino jungtinį dekoratyvinį pano “Klaipėdos uostas”. Kūrinys šiandien, jau puošia Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pastato fasadą.

“Lietuvos kultūros tarybos ekspertams dvyliktus metus vykstantis kalvystės simpoziumas “Keturi vėjai” nepasirodė vertas paramos. Renginio dalyviai, kurie turėjo galimybių, sutiko atvykti ir apsigyventi simpoziumo metu asmeninėmis lėšomis”, – atskleidė renginio užkulisius simpoziumo iniciatorius, Lietuvos kalvių sąjungos pirmininkas Linas Leščiauskas.

Tradiciškai simpoziumo “Keturi vėjai” metu kalviai nukaldina vieną bendrą kūrinį, skirtą Klaipėdos miestui. Simpoziumų metu sukurti darbai papuošė įvairias uostamiesčio erdves, tačiau pastaraisiais metais dėl jų kilo ir ginčų.

“Kai kurie dailininkai bei architektai kalvių sukurtus darbus vadina “vizualinėmis šiukšlėmis”, “kiču”, kuris nepuošia miesto. Susidūrėme su sunkumais ieškodami vietos pastatyti skulptūrinę kompoziciją “Angelas” (pastatyta J. Janonio, Pievų Tako ir Gintaro gatvių sankryžoje. – Aut. past.), praėjusiais metais ekspertai nepritarė, kad Piliakalnių metams dedikuota skulptūra papuoštų atnaujintą Žardės gyvenamojo rajono aikštę. Tad šiais metais nusprendėme kurti pano, kuriam nereikėtų postamento ir derinimo procedūrų”, – pasakojo L. Leščiauskas.

Kalviai sukūrė dekoratyvų vėtrungės formos pano, kurio centre – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos logotipas, o aplink jį – uostą reprezentuojantys akcentai: burlaivis, kranai, švyturys, žvejai ir kt. Esame dėkingi mūsų projekto partneriams,kurie ir šiais metais liko su mumis. Žinoma dėkojame ir visiems šio “kamerinio” simpoziumo dalyviams kurių dėka ir įvyko dvyliktas simpoziumas.

2018 M. RUGPJŪČIO 10 D.(penktadienį) 19.30 val. narių susirinkimas neįvyko.

Susirinkimas neįvyko LINO KALVĖJE (Klausmylių 6-1, Klemiškės 1 kaimas, Sendvario sen., Klaipėdos r.), nes susirinko nepakankamas narių skaičius. Numatyti svarstyti klausimai: 1. Asociacijos pirmininko rinkimas. 2. Asociacijos valdybos rinkimas,liko neišspręsti. Susirinkimas perkeliamas į 2018 m. lapkričio 24 d. (šeštadienį) 11.30 val. Prašome visų dalyvauti.

2017 M. RUGPJŪČIO 11-13 D. vyko XI Tarptautinis kalvystės simpoziumas “Keturi vėjai”

"KETURI VĖJAI 2017"

“KETURI VĖJAI 2017”

Rugpjūčio 12-13 dienomis Šiaurinis ragas virto tikromis „Lietuvos kalvių sąjungos“ amatų dirbtuvėmis. Kasmetinio kalvystės simpoziumo „Keturi vėjai” metu kalvystės ekspertai demonstravo, kaip paprastą, nepatrauklų metalo gabalą paversti naudingu įnagiu. Dalyviai iš Lietuvos bei svečiai iš Latvijos, Ukrainos, Čekijos ir Baltarusijos sudėję jėgas sukūrė naują miesto puošmeną – skulptūrą „Piliakalnis“. Kiekvienas kalvis savo ruožtu pasirinko tam tikrą archeologinį radinį arba baltų ženklą, kurio kopijas gamino viso renginio metu. Žiūrovų akivaizdoje nukaldintas žaltys, kirvis, saulė, pasaulio akis ir kiti dirbiniai tapo simboliu, kuris primins, jog 2017 – ieji paskelbti Piliakalnių metais. „Lietuvos kalvių sąjungos“ prezidentas Linas Leščiauskas viliasi, jog jungtinė kompozicija bus nugabenta ant paties Bandužių (kitaip – Žardės) piliakalnio. Šventės metu klaipėdiečiai bei miesto svečiai ne tik grožėjosi iš metalo išliejamomis skulptūromis, bet ir patys išbandė savo jėgas kalvystės srityje. Drąsiausi žiūrovai naudodamiesi kūju ant priekalo gamino vinis. Įpusėjus renginiui, šventės vedėjas paskelbė kalvių varžytuvių pradžią. 22 amatininkai susirungė dėl geriausiojo titulo. Kiekvienas dalyvis vieną kartą įkaitinęs 15 cm geležį stengėsi paversti ją kuo ilgesne vinimi. Daugkartinis čempionas Linas Leščiauskas pirmąja vieta dalinosi su kolega iš Mažeikių – Virgilijumi Mikuckiu. „Lietuvos kalvių sąjungos“ prezidentas pasakojo, jog simpoziumas – visos organizacijos nuopelnas. Pats L. Leščiauskas savo ruožtu aplankė daugiau panašių renginių Vokietijoje, Čekijoje, Ukrainoje, Italijoje, Baltarusijoje. Renginį vainikavo etnografiniai kolektyvai iš Klaipėdos bei Baltarusijos, tautinių mažumų atstovai iš Ukrainos kultūros bei švietimo centro. Gyvo garso koncerto metu sceną sudrebino pianistas Saulius Šiaučiulis, smuikininkai Juozas Staniulis ir Edmundas Fedaravičius.     Daugiau informacijos ir nuotraukų rasite čia :http://www.ve.lt/naujienos/visuomene/sociumas/kiek-dar-liko-kalviu-1571449/http://kulturosuostas.lt/renginiai-visi/tarptautinis-kalvystes-pleneras-lietuvos-kalviu-sajunga/                                                                                   http://renginiai.kasvyksta.lt/45066/tarptautinis-kalvystes-simpoziumas-keturi-vejai-2017                                     http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/siemet-kalviai-klaipedoje-prisimena-zila-senove-824455 http://kauno.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/siemet-kalviai-klaipedoje-prisimena-zila-senove-824455 http://www.alfa.lt/straipsnis/50201974/keturi-vejai-skulptura-piliakalnis-ir-radiniu-is-klaipedos-piliavietes-ir-piliakalniu-archeologines-kopijos http://ukrainaplus.kiev.ua/ukr/page/kuvali-soncya-kovali-u-klajpedi

 2017 M. BALANDŽIO 01D. vyko asociacijos narių susirinkimas

Buvo aptariami šie klausimai: 1. Finansinė 2016 metų ataskaita. 2. XI tarptautinio kalvystės simpoziumo “Keturi vėjai 2017” finansavimas ir organizavimas. 3.Kiti klausimai. Dėkojam visiems radusiems laiko ir atvykusiems.

2016 M. RUGPJŪČIO 12-14 D. vyko X Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”

"KETURI VĖJAI 2016"

“KETURI VĖJAI 2016”

Sekmadienį po pietų grakšti, bet labai sunki, daugiau nei 30-čia skirtingų metalo plunksnų padabinta kalvių mūza buvo užkelta ant aukšto postamento Šiaurės rage, šalia senosios keltų perkėlos. Čia dvi dienas vyko tradiciniu tapęs kalvių pleneras. Jame dalyvavo trys dešimtys meistrų iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Čekijos, Rusijos, Danijos bei Kanados. Kiekvieno jų nukalta plunksna – vis kitokia. Todėl sunku atitraukti akis nuo angelo. Plunksnose yra ir lietuvių tautinių ženklų, ir gėlių, ir tvirtybės ženklų. Kai šeštadienį kalviai pradėjo darbą, ne vienas smalsuolis jų klausė, kas bus, jei prapliups lietus. Vienas atsakė paprastai ir taikliai: „Tegu lyja, svarbu, kad ne akmenimis“. Lietuvos kalvių sąjungos pirmininkas Linas Leščiauskas patikino, kad ir ši skulptūra bus padovanota Klaipėdai ir primins apie kalvystės plenero dešimtąją sukaktį. Esama planų elegantiškąjį angelą įkurdinti J. Janonio gatvėje, kur jau jam yra paruošta vieta. Tiesa, tai atsitiks ne taip greitai. Angelas dar bus cinkuojamas, ruošiamas, kad būtų atsparus pajūrio drėgmei. Renginio metu smalsuoliai galėjo iš arti stebėti kalvių darbą, juos kalbinti, įsigyti suvenyrų bei puošmenų savo namams. Kaip ir kasmet plenero dalyviai ragino stipresnius vyrus pabandyti pačius pakilnoti kūjį. Ne vienas pasiryžęs tai padaryti nusikalė pirmąją, o gal ir vienintelę savo gyvenimo vinį. Jiems prisiminimas apie plenerą liks ilgam. Sekmadienio popietę vyrai sukibo ir gerokai per 100 kilogramų sveriančią metalinę skulptūrą užkėlė ant kelių metrų aukščio postamento, jį sudarė kolona bei tikras kalvio priekalas. Žiūrovai atsidėkojo kalviams už unikalų reginį plojimais.  Daugiau informacijos ir nuotraukų rasite čia:

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/menas-ir-pramogos/klaipedoje-kalviai-sukure-unikalu-angela-765420 http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/kalvystes-plenere-gimsianti-muza-jau-laukiama-klaipedoje-1481663/

2016 M. VASARIO 27 D. 12.00 val. vyko asociacijos narių susirinkimas.

Buvo aptariami šie klausimai: 1. Finansinė 2015 metų ataskaita. 2. X tarptautinio kalvystės plenero “Keturi vėjai 2016” finansavimas ir organizavimas. 3.Leidinio skirto X tarptautinio kalvystės plenero “Keturi vėjai” finansavimo ir leidybos klausimai. 4. Planuojamos išvykos į šių metų kalvystės plenerą Ivano – Frankivsk’e organizaciniai klausimai. 5.Kiti klausimai. Dėkojam visiems radusiems laiko ir atvykusiems.

2015 M. RUGPJŪČIO 7-9 D. vyko IX Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”

2015

“KETURI VĖJAI 2015”

Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai” vyko jau devintą kartą. Jis sukvietė į Kruizinių laivų terminalą reto amato meistrus,kurie sugeba kurti iš metalo. Po šventės atidarymo ceremonijos dalyviai iš Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos, Čekijos, Danijos ir Latvijos surengė meistriškumo pasirodymą, kurio metu buvo kuriamas medis su etnografinio pobūdžio simboliais. Publika galėjo pamatyti kaip iš tamsaus metalo gabalo kuriamas realus elementas ar simbolis. Metalą turi mylėti visa siela – tik tada pavyks sukurti gaminius iš jo. Plenero metu vyko varžybos tarp kalvių. Žiūrovai galėjo išbandyti jėgas varžybose ar pasiklausyti dainų ukrainietiškai, baltarusiškai ir lietuviškai (koncerto metu).

Daugiau informacijos ir nuotraukų rasite čia: http://www.obzor.lt/news/n17431.html
http://kauno.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/del-skulpturos-nuostaba-ir-klausimai-705034
 

 2015 M. GEGUŽĖS 30 D. 12.00 val. vyko asociacijos narių susirinkimas.

Buvo aptarti šie klausimai :1.Finansinė 2014 metų ataskaita. 2. Tarptautinio kalvystės plenero „Keturi vėjai 2015“ finansavimas ir organizavimas. 3. Planuojama veikla 2016 metams ir kiti. Dėkojam visiems radusiems laiko ir atvykusiems.

2014 M. RUGPJŪČIO 8-10 D. vyko VIII Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”

keturi vejai 2014

“KETURI VĖJAI 2014”

Sakoma: kiekvienas – savo laimės kalvis. O kas per vienas tas kalvis? Kad toks amatas gyvuoja jau nuo seno, žino visi. Žinome ir tai, kad kalviai kaustydavo arklius, o ką dar jie darydavo ir tebedaro iki šiol ?  Į šiuos ir kitus klausimus gavo atsakymus visi aplankę Kruizinių laivų terminalą (Klaipėdoje) rugpjūčio 9 -10 d.  Prie išlikusio Elingo asociacija Lietuvos kalvių sąjunga sumontvo atviras kalviškas dirbtuves. Čia degė tikri kalviški žaizdrai, autentiškos dumplės pumpavo orą liepsnai, o priekalai skambėjo nuo kūjų ir kūjelių gausybės.  Dvidešimto šimtmečio vidurio veikiantis pneumatinis kūjis drebino krantinę savo galingais smūgiais.  Kalviai iš Lietuvos ir užsienio, susirinko į Tarptautinį kalvystės plenerą „KETURI VĖJAI 2014“ jau aštuntus metus, kvietė klaipėdiečius ir svečius pažinti kalvystės amatą „gyvai“, patraukliai ir linksmai. Klaipėdai paskelbus Vėtrungių metus, kalviai nusprendė nelikti nuošaly. Jų vėtrungė stipriai skyrėsi nuo jau sukurtų ar buvusių senovinių vėtrungių. Kalviai dirba su metalu ir atkartoti tradicines medines Kuršių krašto, vėtrunges neketino. Buvo sukurta vėtrungė iš metalo su Europos sąjungos ir jūrine simbolika. Renginio metu vyko varžytuvės tarp pačių plenero dalyvių. Be tradicinių ilgiausios vinies kalimo, metalo pratempimo buvo ir  naujos rungtys: meistro ir pameistrio, pasagos kalimas ir metalo kaitinimas su kniedijimu. Kvietė varžytis  ir žiūrovus.  O paskutinę plenero dieną,  smalsuoliai galėjo pamatyti kokią vėtrungę nukalė visi plenero dalyviai. Sudalyvavo dalyvių diplomų įteikime ir triukšmingame kalvių atsisveikinime su Klaipėdos miestu.

 Nuotraukas ir renginio aprašymus galite rasti dienraščio “Vakarų ekspresas” svetainėje: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/kalvystes-plenere-kala-amzina-vetrunge-1222667/

2013 M.RUGPJŪČIO 9-11 D. vyko VII Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”

kETURI VEJAI 2013

“KETURI VĖJAI 2013”

Visi kalviai plušėjo ties bendra idėja – kompozicija „MEILĖS MEDIS”. Kiekvienas iš jų kaldino atskirą  segmentą. Visas meistriškumas ir išmonė buvo demonstruojama autentiškomis kalvystės technikomis. Sumontavus šią kompoziciją,  jaunavedžių poros galės kabinti spynas. Taip bus apsaugotas Klaipėdos Biržos tiltas, o  jaunavedžiai turės, tik jiems skirtą  meno kūrinį, kurio išorė nuolat keisis, priklausomai nuo pakabintų spynų kiekio  ir dydžio. Ši idėja kilo išklausius Klaipėdos administracijos nusiskundimus dėl kasmetinio Biržos tilto restauruotų turėklų niokojimo. Pasitarę kalviai nusprendė padėti Klaipėdos miesto valdininkams. Belieka tikėtis, kad pagalba bus įvertinta ir kompozicijai bus rasta vieta viešoje Klaipėdos erdvėje. Siekiame demonstruoti kalvystės amatą įdomiai, patraukliai ir linksmai – sako plenero organizatorius Linas Leščiauskas. Aš pats ir asociacijos nariai, stengiamės rasti laiko, noro ir lėšų tęsti plenero idėją, ir suteikėme progą tiek kalviams, tiek ir žiūrovams dalyvauti renginyje nemokamai, jau septintus  metus. Šiandien kopmozicija  “MEILĖS MEDIS” jau pastatyta šalia Biržos tilto Danės krantinėje. Šią kompoziciją per tris dienas „išaugino“ meistrai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Čekijos. Straipsnį apie renginį galite perskaityti dienraštyje “Vakarų ekspresas”: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/meiles-medis-augins-amzinos-meiles-spynas-1211290/

2012 M. RUGPJŪČIO 17-19 D. vyko VI Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”

dalyviai2012

“KETURI VĖJAI 2012”

Kalviai iš Lietuvos ir iš užsienio valstybių demonstravo savo kalvystės gebėjimus, o žiūrovai galėjo ir patys išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse. „Mes pasistengsime, kad šeštasis pleneras įvyktų taip pat sklandžiai kaip ir praėję penki plenerai – kalbėjo vienas iš pagrindinių šio plenero organizatorių Linas Leščiauskas, paskelbdamas jau šeštąjį kartą vykusio renginio atidarymą. – Ir tikrai pasistengsim, kad mūsų darbai nustebintų čia susirinkusius žmones ir kad jie pamatytų tai, kas yra gražiausia kalvystėje.” Visą dieną kalviai iš Rusijos, Čekijos, Latvijos, Ukrainos ir Lietuvos (Klaipėdos, Plungės, Kretingos, Panėvėžio ir Gargždų) kalė vieną Danės krantinės turėklų segmentą, kuris jau greitai papuoš Klaipėdą – bus sumontuotas prie pasukamojo tiltelio. Žiūrovai galėjo grožėtis ne tik bendru kalvių darbu, bet ir ilgiausios vinies kalimo bei metalo pratempimo rungtimis. Žmonės buvo kviečiami dalyvauti keliose rungtyse: išbandyti savo ištvermę laikydami 35 kilogramus sveriantį kūjį ir taiklumą pasagų metimo varžybose. Ilgiausios vinies kalimo rungtyje ir vėl buvo nepralenkiamas L. Leščiauskas, kuris pagerino savo paties rekordą – nukalė 41 cm vinį iš 11 cm vinies paruoštuko – vienu centimetru ilgesnę, nei pernai. Pirmojo plenero metu buvo sukurtas vėjų sukinys, kuris stovi prie Kruizinių laivų terminalo. Per 2008 m. plenerą buvo sukurta skulptūra kalvystės medis, 2009 m. – Lietuvos tūkstantmečio vardo minėjimui sukurtas Lietuvos žemėlapio kontūras. 2010 – 2011 m. padaryta vėjarodė, kurią galima pamatyti Klaipėdos piliavietėje. Straipsnį apie renginį galite perskaityti dienraštyje “Vakarų ekspresas”:http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/klaipedoje-aidejo-kalviu-kuju-duziai-793323/

2012M. BIRŽELIO 30 D. (šeštadienį) 12.00 val. vyko Asociacijos narių susirinkimas

2012M. BIRŽELIO 30 D. (šeštadienį) 12.00 val. vyko Asociacijos narių susirinkimas (Lino kalvėj – 1Klemiškės k., Klaipėdos raj.)  Darbotvarkėj: 1. Tarptautinio kalvystės plenero „KETURI VĖJAI 2012“organizaciniai klausimai.  2. Kiti klausimai.

2011 M. RUGPJŪČIO 19-21 D. vyko Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”

DSC_0528

“KETURI VĖJAI 2011”

2011 M. RUGPJŪČIO 19-21 D. vyko Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”. Jau į 5-ąjį tarptautinį kalvystės plenerą susirinkę kalviai bendromis jėgomis kūrė pjedestalą Klaipėdos piliavietėje stovinčiai vėjarodei, kurią jie jau buvo sukūrę ir pastatę per praėjusiais metais vykusį plenerą. “Kalviams tikrai nėra blogo oro ir mes lietaus nebijome”, – tikino Lietuvos kalvių sąjungos pirmininkas Linas Leščiauskas, kaldamas įkaitusią geležį. Pasak jo, kalviai, susirinkę į Klaipėdą ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių, nori, kad žmonės nors kartą per metus savo akimis išvystų tą įspūdingą procesą, kai metalo gabalas virsta meno kūriniu. “Žmonės ne tik stebi, mes leidžiame jiems dalyvauti ir procese – patiems pakalti, paliesti metalą, pajausti jo kvapą”, – pasakojo kalvis-dailininkas L. Leščiauskas. Pasak jo, jau tapo tradicija, kad į plenerą susirinkę kalviai sukuria bendrą kūrinį. Praėjusiais metais nukalta vėjarodė jau stovi Klaipėdos piliavietėje. Šiemet kalviai sukurs jai pjedestalą. Ši kompozicija vadinsis “Kalvių šalis”. Kalviai ne tik patys varžėsi vinies kalimo, metalo pratempimo, pasagų kalimo rungtyse, bet įvairias rungtis siūlė ir susirinkusiems šventės dalyviams. Straipsnį apie renginį galite perskaityti dienraštyje “Vakarų ekspresas”: http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/vakaru-lietuva/kalviu-plenero-rezultatas-puos-klaipedos-piliaviete-619620/

2011 M. GEGUŽĖS 13D. 16 VAL. vyko knygos VYTAUTAS JARUTIS pristaymas.

2011 M. GEGUŽĖS 13D. 16 VAL. ALYTAUS MIESTO TEATRE (Rotušės a.2) vyko knygos VYTAUTAS JARUTIS pristaymas. Knygos sudarytojas ir leidėjas Všį Tautodailininkų sąjungos fondas.

2011M. VASARIO 26 D. (šeštadienį) 12.00 val. vyko Asociacijos narių susirinkimas

2011M. VASARIO 26 D. (šeštadienį) 12.00 val. vyko Asociacijos narių susirinkimas (Lino kalvėj – 1Klemiškės k., Klaipėdos raj.)  Darbotvarkėj: 1. 2010 metų finansinė ataskaita; 2. 2011 metų planuojamos veiklos  ir vykdomų projektų aptarimas; 3. Kiti klausimai.

2011M. VASARIO 24D. mus paliko docentas VYTAUTAS MOCKAITISLDS narys, FIDEM narys, Vilniaus dailės akademijos Telšių skyriaus Metalo meno katedros vedėjas, Telšiams atidavęs didesniąją dalį savo gyvenimo. Nuo 1992-ųjų, kai pradėjo dėstyti Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje, iki paskutiniųjų dienų jis visas savo jėgas ir pedagoginį talentą dalino studentams. Surengęs trylika asmeninių parodų, dalyvavęs daugiau nei šimte grupinių ekspozicijų, kūręs skulptūriškų formų medalius, metalo plastiką, objektus, instaliacijas, jis pelnytai buvo vadinamas vienu aktyviausių Lietuvos metalo meno scenos veikėjų. Pareiškiame nuoširdžią  užuojautą artimiesiems.

2010 M. LIEPOS 30,31 – RUGPJŪČIO 01D. vyko ketvirtasis Tarptautinis kalvystės pleneras „Keturi vėjai“.

IMG_6505

“KETURI VĖJAI 2010”

2010 M. LIEPOS 30,31 – RUGPJŪČIO 01D. vyko ketvirtasis Tarptautinis kalvystės pleneras „Keturi vėjai“. Jūros šventėje kalviai pakvietė susipažinti su kalvystės amatais bei patiems išbandyti kalvio amato.Šiais metais tarptautinis kalvystės pleneras „Keturi vėjai“, kurį organizavo tarptautinė kalvių sąjunga, vyko piliavietės teritorijoje.  Renginys prasidėjo 11 val. ryte nuo susirinkusių kalvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio, tai yra Rusijos, Latvijos, Čekijos.  Šio renginio pagrindinis tikslas – bendras kalvių darbas – vėjarodis, kuris buvo padovanotas Klaipėdos miestui ir puošia piliavietės teritoriją. Šis darbas buvo gaminamas dvi dienas, o sekmadienį vakare buvo dovanojamas Klaipėdos miestui. „Tikslas,kaip ir bet kurio renginio, – susitikti su kolegomis, supažindinti žmones su kalvystės amatu. Taip pat bendras mūsų darbas – vėjarodis, kuris dedikuojamas pačiam vėjui. Daugelis kitų vėjarodžių simbolizuoja žmonių charakterius ar turimus turtus, o šis vėją – stichiją“, – pasakojo Lietuvos kalvių sąjungos pirmininkas  Linas Leščiauskas. Smalsuoliai galėjo ne tik stebėti kaip kalviai darbuojasi, naudodami tik tradicinius, senosios kalvystės būdus, bet taip pat buvo raginami patys išmėginti geležies lankstumą, nusikaldinant vinį ar pasagą. Vėliau vakare žmonės galėjo išmėginti savo jėgas kūjo laikymo varžybose ir stebėti kaip kalviai varžosi, kas nukals ilgesnę vinį iš geležies gabalo. Atvirose kalvių dirbtuvėse buvo eksponuojami grąžus ir sudėtingi darbai, kurie tinka šių dienų būsto interjerui papuošti. Straipsnius apie renginį galite perskaityti dienraščiuose “15 min.” ir “Vakarų ekspresas”: http://www.15min.lt/naujiena/miestas/klaipeda/keturi-vejai-juros-sventes-suvienijo-kalvius-43-109629 http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/juros-svente-2010/tradicinis-kalvystes-pleneras-keliasi-i-juros-svente-457665/

2010 m. rugpjūčio mėn. 5 – 8 dienomis vyko kalvytės bienalė, Kolbermoor mieste(Vokietija).

2010 m. rugpjūčio mėn. 5 – 8 dienomis vyko kalvytės bienalė, Kolbermoor mieste(Vokietija). Meninis metalo projektavimas ir konstravimas, taikomasis kalvystės menas, liejimas, pasagų kalimas ir kiti metalo dirbinių apdirbimo aspektai buvo vaizduojami šiame renginyje. Dalyvaujantys kalviai galėjo apsilankyti ir išplėstinėje paskaitų programoje taip gauti informacijos apie rinkodarą, su darbu susijusius procesus bei apie plieno, geležies ir kitų metalų naudojimą. Be to, buvo organizuojami kalvystės kursai su menininku ir kalviu Helmut Brummer. Pradedančiuosius mokė, kaip dirbti su nauja MECU bronza “Ecoform” bei pasidalino patarimais kaip tobulai apdirbti metalą. Išsamesnė informacija su datomis ir siūlomais kursais pateikta 2010 m. gegužės mėn. pradžioje atskiroje programoje internetinėje svetainėje www.metall-aktiv.de.

2010M. LIEPOS 3D. įvyko narių susirinkimas. Darbotvarkėj: 1. Pasiruošimas kalvystės plenerui „Keturi vėjai 2010″; 2.Kiti klausimai.

2010 M. vakarų Ukrainoj vyko8-tas kasmetinis, tarptautinės meninės kalvystės festivalis

 2010M. GEGUŽĖS 7-10D. IVANO-FRANCIVSK  vakarų Ukrainoj vyks 8-tas kasmetinis, tarptautinės meninės kalvystės festivalis – paroda „Свято Ковалив“ (išvertus – Kalvių šventė). Festivalis truks 4 dienas, dalyvaus 20 šalių kalviai. Bendras projektas, konferencija , dalyvaujančių kitų šalių kalvių darbų nuotraukų rodymas, bendra vakaronė restorane, ekskursijos į gamtą, kalnus ir gražias vietas, suvenyrai , bendravimas ir t.t.  Daugiau informacijos apie šį ir praėjusius festivalius (anglų kalba) – http://www.kf-arma.com.ua/ua/news/

2009M. SPALIO 9 D. iškilmingai pristatyta paroda “Lietuvos kalviai 2009”

2009M. SPALIO 9 D. iškilmingai pristatyta paroda “Lietuvos kalviai 2009” ( prekybos centre “Herkaus galerija”, Herkaus Manto g. 22, Klaipėdoje). Čia savo darbus pristato 15 kalvių iš visos Lietuvos. Eksponuojami darbai atspindi kalvių asmenybes, jų darbo stilių, amato autentiką ir šiuolaikinės technologijos savitumus. Parodoje labai ryškus taikomasis aspektas – ekspozicijoje daug žvakidžių, šviestuvų, židinio įrankių, staliukų, kabyklų, skulptūrinių kompozicijų ir t. t. Darbuose autoriai naudoja ne tik metalą, bet ir stiklą, medį, akmenį, kitas tradicines medžiagas. Patikusius kūrinius parodos lankytojai gali įsigyti. Paroda veikė iki lapkričio mėn. 5 d.

2009M. SPALIO 9 D. (penktadienį) 16.00 val. vyko visuotinis Lietuvos kalvių sąjungos narių susirinkimas („HERKAUS galerijos“ konferencijos salėje)Darbotvarkėje: 1. Asociacijos ketverių  metų veiklos ataskaita; 2. Asociacijos pirmininko perrinkimas; 3. Ateinančių metų veiklos aptarimas; 4. Narių įsiskolinimų (nario įnašai) sprendimas; 5. Kiti klausimai.

2009M. LIEPOS 25 D.   ZYPLIŲ DVARE, Lukšiuose, Šakių raj.  vyko “Lietuvos Kalvių kalvio” rinkimai (Renginį organizavo – Lietuvos tautodailininkų sąjunga ) . Rinkimuose dalyvavo V. Kuzinas, V. Kryževičius ir Asociacijos Lietuvos kalvių sąjunga narys – R. Grekavičius. “Lietuvos Kalvių kalviu” buvo išrinktas V. Kuzinas.  Karūną jam nukaldino Asociacijos Garbės narys V. Jarutis.  Renginio metu R. Grekavičius demonstravo kalvystės amatą. Informacija apie šį renginį : http://www.drg.lt/index.php/kultra/1258-zypliuose-vainikuotas-kalvi-kalvis.html

2009 M. LIEPOS 13-19 D. Užvenčio dvare (Kelmės raj.) savaitę tvyrojo meniška aura. Kalviai, medžio drožėjai ir akmentašiai kūrė darbus, skirtus Užvenčio šviesuoliams atminti ir Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui įprasminti. Kalvius subūrė Asociacijos Garbės narys Vytautas Jarutis, jam talkino kalvis Virgilijus Mikuckis ir kiti. Papildoma informacija: http://www.siauliaiplius.lt/article/archive/212

2009M. LIEPOS 17D. MIRĖ EDMUNDAS FREJUS – Lietuvoje bei pasaulyje žinomas kalvystės meistras ir skulptorius (gimė 1949 06 28 Tauragėje). 1976 m. jis baigė Telšių taikomosios dailės technikumą, įgijo meninio metalo apdirbimo specialybę. Parodose dalyvavo nuo 1986 m. Kūrė dekoratyviąją skulptūrą, mažąją plastiką, medalius. Pelnęs ne vieną skulptūros meno apdovanojimą. Priklausė kultūros organizacijos „Santara-Šviesa“ klubui. Gyveno ir dirbo Kaune. Pareiškiame nuoširdžią  užuojautą artimiesiems.

2009 M. BIRŽELIO 5-7 D. ŠVENTOJOJE  vyko vasaros sezono ATIDARYMAS. Mokyklos g. 50, Šventoji, prie viešbučio “Kuršių kaimas” . KALVIŠKOS VARŽYTUVĖS IR VĖTRUNGĖS KALIMAS (Asociacija “Lietuvos kalvių sąjunga”). Straipsnį apie renginį galite perskaityti “Vakarų ekspreso” dienraštyje: http://www.ve.lt/?ats=1&data=2009-06-08&rub=1065924810&id=1244402219

2009M. GEGUŽĖS 15-17D. vyko Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”(Klaipėdoje).

istorijai09

“KETURI VĖJAI 2009”

2009M. GEGUŽĖS 15-17D. vyko Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”(Klaipėdoje). Trečią kartą,  Asociacija Lietuvos kalvių sąjunga, suorganizavo Tarptautinį kalvystės plenerą “KETURI VĖJAI” . Šiemet renginys vyko pačioje Klaipėdos širdyje – senamiestyje (Teatro aikštėje ir Kalvystės muziejuje). 2009 metų pleneras išskirtinis savo tematika, buvo kuriamas  jungtinis dekoratyvinis pano Lietuvos tūkstantmečiui paminėti.„Lietuvos 1000“ pano –  kalviškas Lietuvos žemėlapis sudalintas į segmentus.Pano dydis 1,8 x 2,4 m. Kurdami segmentus kalviai naudojo tik tradicinius, senosios kalvystes būdus . Teatro aikštėje buvo sumontuotos kalviškos dirbtuvės po atviru dangumi (uždegti 6 žaizdrai, pastatytas pneumatinis kūjis, senovinės dumplės ir kita autentiška įranga). Dalyvavo 30 kalvystės meistrų. 24 kalviai iš Lietuvos ir 6  iš užsienio (Čekijos, Ukrainos, Latvijos t.t.).Visi norintys galėjo stebėti konkursinį dekoratyvinio pano kalimą gegužės 16d(šeštadienį).Kalvystės muziejuje (Šaltkalvių g. Klaipėda) vyko plenero dalyvių paroda, buvo demonstruojamas Dariaus Viliaus filmas „Procesas“ ir uždegtas Katzkės kalvės žaizdras.  Nuo 20.00  iki  23. 00 valandos Teatro aikštėje vyko kalviškos varžybos, rungtys miestelėnams ir šventinis koncertas.   Gegužės 17 d(sekmadienį) 12.00 valandą, visi plenero dalyviai nukaldintus segmentus sujungė  į dekoratyvinį pano „Lietuvos 1000“.  14.00 valandą  vyko iškilmingas plenero uždarymas, dalyvių apdovanojimas.  Straipsnius apie renginį galite perskaityti „Vakarųekspreso“dienraštyje:
http://www.ve.lt/?data=2009-05-18&rub=1065924817&id=1242587502
http://www.ve.lt/?data=2009-05-15&rub=1065924826&id=1242330978

2009M. GEGUŽĖS 8-10D. IVANO-FRANCIVSK  vakarų Ukrainoj vyko 7-tas metinis, tarptautinės meninės kalvystės festivalis – paroda „Свято Ковалив“ (išvertus – Kalvių šventė). Festivalis truko 3 dienas kartu su studentų ir dalyvaujančių darbų parodomis. Bendras projektas, konferencija, dalyvaujančių kitų šalių kalvių darbų nuotraukų rodymas, bendra vakaronė restorane, ekskursijos į gamtą, kalnus ir gražias vietas (extra programa, norintiems apsistoti kalnų kotedžuose), suvenyrai , bendravimas ir t.t.        Pačiam festivaliui suplanuotas bendras projektas (kalviška skulptūra), kuris 2010 m. būtų pritaikytas mieste. Šiais metais bendro projekto tema – „Tradicijų rėmuose“. Šios kalviškos skulptūros dydis virš 2 metrų. Miestelėnai ir svečiai, gali stoti į šios skulptūros vidų ir fotografuotis miesto fone. Kalviam buvo pasiūlyta nukaltdinti tradicinius kalviškus daiktus: vinis, pasagas, reples, priekalus ir t.t. Svarbu buvo išlaikyti tradicijas ir perteikti daikto dekoratyvumą. Dalyvių nukaldinti elementai buvo pritvirtinti prie kalviškos skulptūros „ Tradicijų rėmuose“.  Daugiau informacijos apie šį ir praėjusius festivalius (anglų kalba) – http://www.kf-arma.com.ua/ua/news/

2009M. VASARIO 28 D. (šeštadienį) 12.00 val. vyko Asociacijos narių susirinkimas.  Darbotvarkėj: 1.Planuojamos veiklos ir vykdomų projektų aptarimas; 2. 2008 metų finansinė ataskaita.

2008M. RUGSĖJO 30D. Išleistas katalogas – albumas „LIETUVOS KALVIAI 2008“

2008M. RUGSĖJO 30D. Išleistas katalogas – albumas „LIETUVOS KALVIAI 2008“ Spalvotame albume pristatomi 33 autoriai (nurodomi jų kontaktai, koordinatės, kūrybos aprašymai). Albumas A4 formato, kieto įrišimo , 265 puslapių, gausiai iliustruotas kokybiškomis autorinių darbų nuotraukomis. Tiražas 1000 egzempliorių, spaustuvė UAB”Aušra”. Šio albumo dėka siekiama atskleisti visuomenei šiandieninės kalvystės tradicijas (albumą galite įsigyti ne tik knygynuose, bet ir tiesiogiai iš mūsų, informacija nuorodoje naujienos).

2008M. GEGUŽĖS 30,31-BIRŽELIO 01D. vyko antrasisTarptautinis kalvystės pleneras „Keturi vėjai“(Klaipėdoje).

istorijai08

“KETURI VĖJAI 2008”

2008M. GEGUŽĖS 30,31-BIRŽELIO 01D. vyko antrasisTarptautinis kalvystės pleneras „Keturi vėjai“(Klaipėdoje). Iš pat ryto plenero dalyviai rinkosi „Lino kalvėje“ Klemiškės kaime Klaipėdos rajone, o dieną jau Klaipėdoje, Dramos teatro pašonėje, montavo atviras dirbtuves – susivežė žaizdrus, kurą ir geležį, pastatė dumples, kitus įrankius, atbogino net didžiulį mechaninį kūjį. Šeštadienį kalviai atidarė savo darbų parodą Kalvystės muziejuje ir dalyvavo ten pat surengtoje konferencijoje-seminare „Kalvystės vieta šiuolaikinėje architektūroje“. Vidurdienį Teatro aikštėje prasidėjo konkursinis parodomasis kalimas tema „Gyvas metalas“. Prie žaizdrų pasikeisdami po pusantros valandos kalviai kalė kompozicijos „Gyvas metalas“ segmentus. Sekmadienį jie visi buvo pritvirtinti prie maždaug trijų metrų aukščio medinės konstrukcijos. Prieš tai greta esančioje scenoje konkurso dalyviai demonstravo nukaldintus segmentus, o vertinimo komisija tarėsi ir rinko tris geriausius. Išbandyti kalvystės įrankius prie žaizdrų galėjo ir miestelėnai – plenero dalyviai visiems norintiems surengė dvi atviras kalvystės pamokas.

2008M. GEGUŽĖS 9-11D. IVANO-FRANCIVSK  vakarų Ukrainoj vyko 6-tas metinis tarptautinės meninės kalvystės festivalis – paroda „Ornamentinė kalvystė“. Festivalis truko 3 dienas kartu su studentų ir dalyvaujančių darbų parodomis. Bendras projektas, konferencija , dalyvaujančių kitų šalių kalvių darbų nuotraukų rodymas, bendra vakaronė restorane, ekskursijos į gamtą, kalnus ir gražias vietas (extra programa , norintiems apsistoti kalnų kotedžuose), suvenyrai , bendravimas ir t.t. Pačiam festivaliui planuotas bendras projektas , kuris kitąmet būtų pritaikytas mieste. Buvo formuojama 12 komandų , kurios sukurė vieną iš dvylikos projekto dalių. Daugiau informacijos apie šį ir praėjusius festivalius (anglų kalba) – http://www.kf-arma.com.ua/ua/news/

2008M. SAUSIO MĖN. 26D. vyko Narių susirinkimas 1 Klemiškės kaime, Klaipėdos rajone (Lino kalvėje) darbotvarkės klausimai:
– Katalogo – albumo „LIETUVOS KALVIAI 2008“ leidyba ir finansavimas;
– Tarptautinis kalvystės pleneras “Keturi vėjai”;
– Internetinio puslapio vystymas;
– Kiti klausimai.

2007M. GEGUŽĖS 18-20D. vyko pirmasis Tarptautinis kalvystės pleneras „Keturi vėjai“(Klaipėdoje).

istorijai

“KETURI VĖJAI 2007”

2007M. GEGUŽĖS 18-20D. vyko pirmasis Tarptautinis kalvystės pleneras „Keturi vėjai“(Klaipėdoje). Šiame renginyje dalyvavo apie 60 kalvių. Buvo sulaukta svečių iš Latvijos, Kanados, Čekijos ir t.t. Plenero metu vyko kalvystės paroda ir seminaras (Klaipėdos Piliavietes teritorijoje ir poternoje ). “Iš geležies galima nukaldinti viską – nuo vinies iki jūros ir keturių vėjų stichijos”, – šį devizą įkūnijo kanadiečių, latvių, čekų ir mūsiškių kalvių darbai. Šio didingo archaiško amato kūrinių ekspozicijoje gausiai susirinkę klaipėdiečiai išvydo visko: nuo geležim inkrustuotų atvirukų, juvelyrikos dirbinių ir dvylikasluoksnio Damasko plieno durklo iki mažųjų architektūros formų, sakralių bei modernių skulptūrų. Jose matėme neįprasčiausias dermes: geležies ir odos, geležies ir keramikos bei geležį, papuoštą žalvariu bei bronza. Vyko kalviškos varžybos, skulptūrinės kompozicijos atskirų objektų kalimas, koncertas-vakaronė.Renginiui baigiantis, kalvių kalviu buvo išrinktas alytiškis Vytautas Jarutis bei sumontuotas kolektyvinis kūrinys “Penktasis vėjas”, kuris padovanotas Klaipėdos miestui.

2007 M. BALANDŽIO MĖN. 14 D. Vyko visuotinis narių susirinkimas 1 Klemiškės kaime, Klaipėdos rajone (Lino kalvėje). Darbotvarkėj buvo aptarta: 1.2006 metų finansinė ataskaita; 2.Internetinės svetainės pristatymas; 3.Tarptautinio kalvystės plenero “Keturi vėjai” programos pristatymas ir einamų klausimų aptarimas.

2007M. KOVO 16D. pradėjo veikti Asociacijos internetinė svetainė:www.lietuvoskalviusajunga.lt

2006 M. GRUODŽIO MĖN. LKS nariams išsiųsti pirmieji nario pažymėjimai.

2006 M. LIEPOS 7-9 DIENOMIS Vitebske XV Tarptautinio festivalio „Slavianskij bazar“ sudėtyje, jau trečią kartą, vyko kalviško meistriškumo šventė “Ugnies ir metalo menas“. Festivalyje dalyvavo LKS atstovai .

2006 M BIRŽELIO MĖN. 16-18 DIENOMIS Ybbsitz‘e (Austrija) vyko „FERRACULUM“ festivalis. Šiame renginyje dalyvavo žymiausi kalviai iš visos Europos ir Lietuvos kalvių sąjungos atstovai.

2006 M. LIEPOS 01 D. Lietuvos kalvių sąjungos būstinėje (1 Klemiškės kaimas, Klaipėdos rajonas ), buvo pristatomi LKS reprezentuojantys – ženklo projektai, vizualinė medžiaga (LKS narių katalogai, lankstinukai, pažymėjimai ir t.t)o taip pat įvyko visuotinis narių susirinkimas. Darbotvarkėje:

  • -Lietuvos kalvių sąjungos ženklo, nario pažymėjimo, diplomo ir sąjungos narių katalogo pristatymas.
  • -Lietuvos kalvių sąjungos internetinio puslapio, projekto pristatymas.
  • -Asociacijos finansinė ataskaita už 2005-11-10 ir 2006-07-01 laikotarpį.
  • -Numatomos veiklos planavimas.

2005m.LAPKRIČIO MĖN. 11 D. oficialiai įregistruota Asociacija “LIETUVOS KALVIŲ SĄJUNGA”

2005 M. SPALIO MĖN. 08 D. TELŠIUOSE vyko steigiamasis susirinkimas. Buvo išrinkti steigėjai ir valdyba. Patvirtinti LKS įstatai. Po steigiamojo susirinkimo vyko demonstracinio kalimo konkursas ir linksma vakaronė.

2005 M. BIRŽELIO MĖN. 16-17 D. Mažeikiuose vyko KALVYSTĖS ŠVENTĖ ir antrasis kalvių susitikimas. Lietuvos kalviškų darbų paroda, kuriai atstovavo žinomi meistrai iš visos Lietuvos. Surengta kalvystės-šventė to miesto ir krašto visuomenei, siekiant puoselėti Lietuvos kalvytės kultūrą. Susirinkimo metu  aptarti kalvių sąjungos steigimo organizaciniai klausimai.

2005M. BALANDŽIO MĖN. 23 D. Pirmą kartą 1 Klemiškės kaime, Klaipėdos rajone Lietuvos kalviai susirinko, kad būtų įkurta Asociacija.Tą kart visi susirinkę vieningai nubalsavo, kad reikalinga kalvių sąjunga ir paskyrė Liną Leščiauską organizuoti patį sąjungos steigimą. Po susirinkimo vyko „atmintinės vinies“ kalimo varžybos ir tautinė vakaronė.

Asociacijos Lietuvos kalvių sąjungos nariai dar iki oficialios įkūrimo datos, puoselėjo Lietuvos kalvystės kultūrą ir garsino Lietuvos vardą Tarptautiniuose kalvystės renginiuose. Žymiausi iš jų:

  • 2005 m. Ybbsitz‘e -„FERRACULUM“ festivalis, Austrijoje
  • 2005 m. Hrad Helfštỳn -“HEFAISTON“ festivalis, Čekijos Respublikoj
  • 2005 m. Zamku w Gniewie festivalis, Lenkijoje
  • 2002 m. Niujorke, Kalvystės parodoj
  • 2000 m. Cloppenburge – „FERRO INSGHT“, Vokietijoje
  • 1999 m. Oldenburge – „MAREE-BALTIC“, Vokietijoje

Šiuose renginiuose dalyvavo profesionalūs Lietuvos kalviai ir  festivalių konkursuose laimėdavo prizines vietas. Taip reprezentavo geriausias Lietuvos kalvystės tradicijas ir formavo Lietuvos meno, bei kultūros, teigiamą įvaizdį. Renginių metu buvo užmegzti glaudūs bendradarbiavimo ryšiai. Iki Asociacijos steigimo, bendradarbiavimo ryšiai buvo vienašaliai. Lietuvos kalviai negalėjo vykdyti Tarptautiniu projektų Lietuvos kalvystei populiarinti. Lietuvos visuomenė netekdavo puikios progos susipažinti su geriausiomis kalvystės tradicijomis ir žymiausiais šios srities atstovais .